KAWASAKI FS60 L

Yok

Çok az çalışma saati. En son D kontrolörü ile donatılmıştır. F Serisi Robotlar, üretim çevrim sürelerini azaltabilir. F-Serisi hafif kol yapısı içinde bulunan kompakt yüksek çıkışlı motorlar ve yüksek verimli redüksiyon dişlileri kullanılarak yüksek hızlar elde edilir. F-Serisi Robotlar, Kawasaki D Kontrolörün ultra yüksek işlem hızlarıyla birleştiğinde, pürüzsüz ve verimli çalışmayı sürdürürken endüstri lideri hızlanma ve yavaşlama oranlarına ulaşır.

Küçük ve Kompakt Tasarım

F Serisi Robotlar sınırlı çalışma bölgelerinde mükemmeldir. Üretim tesisleri, verimliliği arttırmak için zemin alanını optimize etmek için sürekli çaba göstermektedir. Robot kaide, F-Serisi Robotları sağlayan bir tek motor / kodlayıcıyı sınıfındaki en küçük ayak izlerinden birine sahiptir. Dahili pnömatik hatlar ve sinyal kabloları, çoğu F Serisi Robotlarda standarttır ve hantal harici kablo demetlerine olan ihtiyacı azaltır. F-Serisi küçük ayak izi ve ince tasarımı, basit bir dikey kol konfigürasyonu ile birleştiğinde, mühendisler ve tasarımcıların minimum miktarda taban alanı kullanırken otomatik çalışma hücreleri oluşturmasını sağlar.

Herhangi bir hafif ve orta ölçekli veri yükü uygulamasını karşılamak üzere yapılandırılmıştır

Kaynaktan, yıkamaktan, oda uygulamalarını temizlemek için; Kawasaki'nin ihtiyaçlarınıza uygun bir F-Serisi robotu var. Dizilim, modüler bileşenleri kullanan çeşitli platformlardan oluşmakta olup, erişim ve / veya yükü arttırmak / azaltmak için kol konfigürasyonunda değişiklikler yapabilmeyi mümkün kılmaktadır. Tüm F-Serisi robotlar, sistem tasarımında tam esneklik sağlayan duvar, tavan ve zemin montajı için tasarlanmıştır.

Standart özellikler

-Six-Eksen Belden Kırmalı Kol-Yük Kapasitesi 60 kg -Elektrik AC Servo Sürücü Motorları / Enkoderler -Komp D Denetleyici -Büyük Çalışma Zarfı -Seyahat-Çalışma Döngüsü · Yüksek tork ve atalet kapasitesi · Tam yükte ve tam erişimle maksimum taşıma kapasitesi -Kayıt Tasarrufu Tasarımı · Küçük ayak izi · İnce kol yapısı · Entegre pnömatik hatlar ve sinyal kabloları · Minimum ölü bölgeler -Üretim Avantajları · Farklı erişim ve yük konfigürasyonları · Modüler kol tasarımı · Yüksek hızlı çalışma · Hızlı ve adaptif hızlanma ve yavaşlama oranları · Koruma derece IP67 (Arm IP65) -Düşük Maliyetli Bakım · 80.000 saatten fazla MTBF · 5.000 saatlik bakım aralıkları · Basit yağlama için bağlantı parçaları · Hızlı onarım için modüler bileşenler -Programlama · Basitleştirilmiş “Blok Adım” öğretimi · Gelişmiş Kawasaki “AS Language” · PC komünikasyonu için RS-232 portu ation · Menü yönlendirmeli yazilim · Teknik olarak gelismis D Denetleyici · Ekrandaki tanilar -Güvenlik · Üç Pozisyonlu Öğretme Kolye Güvenlik Anahtarı · Sabit duraklar ve yazilim limitleri · UL onayli

D DENETLEYİCİ ÖZELLİKLERİ

Ergonomik operasyon

Teach Pendant (TP), kontrol klavyesi ve kolay okunabilen, 6.4 inç renkli LCD dokunmatik ekranın birleşimidir. TP için yeni bir donanım yapısı, tuş tepki süresini azaltır ve tuşların ergonomik düzenlemesi, operatörün optimize edilmiş giriş ve programlama sağlamasına yardımcı olur. İş akışı optimize edilmiş ve TP robotun kullanımı için ergonomik bir kullanıcı platformudur. Standart yazılımlar ile birleştirilmiş özel yazılım Uygulama Yazılım Modülleri, paletleme, taşıma, punta kaynağı, yapıştırma ve ark kaynağı gibi çok çeşitli uygulamaları programlamayı kolaylaştırır. Basitleştirilmiş blok programlama ve Kawasaki'nin yüksek seviyeli robot dili (AS-dili) yenilikçi hareket ve süreç kontrolü için çok büyük olanaklar sağlar. Servo kaynak, ağ desteği ve yüksek performanslı bir görselleştirme sistemi gibi mevcut seçenekleri kullanarak, en karmaşık uygulamalar için bile esnek çözümler bulmak üzere bir platform yaratılır.

Modern kontrol teknolojisi ile yüksek performans

RISC, 64-bit yüksek hızlı çift işlemcili hesaplama gücü sağlar. Tamamen dijital olarak kontrol edilen bir servo sistemin kullanılması, önemli ölçüde iyileştirilmiş çalışma performansına, çevrim süresine ve yol doğruluğuna sahiptir. Kontrolör elbette tamamen aşağı doğru uyumludur. Bu, D kontrolörünün mevcut eski sistemlere sorunsuzca entegre edilebileceği anlamına gelir.

Kontrol tasarımı

• Çevresel ekipman bağlantısı

Standart I / O bağlantıları ve Interbus, Profibus, CC-Link ve DeviceNet gibi bir dizi fieldbus arabirimi, çevre ekipmanı için arayüz olarak mevcuttur. Çevresel ekipman doğrudan bağlıdır ve sistemin yüksek esnekliğine izin verir. Ayrıca, K-Logic (entegre yazılım PLC), en düşük maliyetle son derece karmaşık bir Entegre sistemin oluşturulmasını sağlar.

• ağ iletişimi

Kontrolör ayrıca, bir ana bilgisayar ile iletişim kurmak ve çalıştırılacak programların kolay yüklenmesi ve yüklenmesi için Ethernet üzerinden ağ iletişimini de destekler. Ayrıca, robotun durumu bir Intranet / İnternet bağlantısı üzerinden uzaktan erişim için izlenebilir.

Ek eksenli uzatma

Daha fazla iki eksen standart kontrolöre herhangi bir sorun olmadan ve ek bir muhafaza olmadan entegre edilebilir. SSCNET uyumlu motorlar seçilerek üç veya daha fazla ek eksen kullanılabilir. Bu, çok eksenli sistemlerin müşterinin gereksinimlerini karşılayacak şekilde kolayca yapılandırılmasını sağlar.

• Kullanıcı dostu tasarım

Kontrol ünitesinin iç tesisatının azaltılması ve modüler montajların kullanılması, servis işlemlerini kolaylaştırır ve uzun ve maliyetli arıza süreleri olmayan parçaları tamir ederken veya değiştirirken daha kısa çalışma süreleri sağlar. Dahası, veri depolama gibi destekleyici hizmet işlevleri, kullanıcının varolan sorunların nedenlerini bulmasına yardımcı olur.

Robot Bilgisi:

 • Robotun Maksimum Yükü: 60Kg.
 • Maksimum Erişim: 2104 mm.
 • Tekrarlanabilirlik: 0,15 mm.
 • Denetleyici: D

Robot Hareket Hızı:

 • Eksen 1: 160º / seg
 • Eksen 2: 140º / seg
 • Eksen 3: 150º / seg
 • Eksen 4: 240º / seg
 • Eksen 5: 340º / seg
 • Eksen 6: 340º / seg

Robot uygulamaları:

 • talaşlı
 • Makine eğilimi
 • Parlatma, taşlama ve çapak alma
 • Kaplama ve yapıştırma
 • kullanma
 • Ölçme ve test
 • montaj
 • Paletleme ve sipariş toplama
 • kesim
 • Kaynak

Applications

Talaşlı imalat , Parçaların taşınması , Ölçüm , Parçaların montajı

Pictures

Diagrams